Pomysłowe akcesoria ślubne

Prezenty dla gości ślubnych

Jest piękną tradycją podziękowanie gościom ślubnym za obecność podczas tak istotnego momentu w życiu Pary Młodej. Dlatego już niemal na każdym weselu można w pewnym jego momencie znaleźć przy nakryciu jakiś skromny upominek. Często są to na przykład spersonalizowane czekoladki, magnesy na lodówkę, małe słoiczki miodu…

Sam podarunek to nie wszystko. Młodzi chcą być jak najlepiej zapamiętani, dlatego zwykle podobny upominek jest efektownie zapakowany.

Najbardziej popularnym sposobem zapakowania takich podarków są woreczki z organzy w tym guście: https://z-milosci.pl/woreczek-z-organzy-rozne-kolory

Organza jest materiałem wykonanym z bawełny, lub częściej z nylonu, są przezroczyste i występują we wszystkich kolorach. Świetnie nadają się jako opakowanie dla garści słodkości – cukierków, ciastek czy na przykład orzechów w czekoladzie, którymi chcemy poczęstować naszych weselnych gości.

Mała karteczka dopięta to wstążki, na której znajdą się podziękowania od Młodej Pary lub zabawny wierszyk, dopełnią dzieła. 

Organza sama w sobie choć prosta, stanowi elegancką w swej prostocie ozdobę, dlatego zwykle występuje jako gładka tkanina, jednak dość łatwo ją ozdabiać – haftować, doklejać dżety i inne małe ozdoby, dlatego jest tak chętnie wybierana, jako łatwa do personalizacji.

Dodatkowym i ważnym atutem jest na pewno to, że woreczków z organzy możemy użyć ponownie – jako woreczek na pot pourri do szafy czy szuflady z ubraniami, jako miejsce przechowywania dziecięcych, wakacyjnych skarbów – kamyków, muszelek czy koralików, lub jako ponowne opakowanie prezentu – kolczyków, zapachowej świecy czy kosmetyku.