Pomysłowe akcesoria ślubne

Plan stołów weselnych, czyli jak zorganizować wesele idealne?

Rozmieszczenie gości weselnych na przyjęciu to jeden z najważniejszych elementów organizacyjnych. To od niego zależy, czy przybyłe osoby będą bawiły się przez całą noc w odpowiednim dla siebie towarzystwie, czy też atmosfera będzie gęsta, a goście szybko ulotnią się z sali. Choć teoretycznie jest to dość proste, to jednak w rzeczywistości kwestia ta to wyzwanie dla Pary Młodej. Na szczęście z pomocą przychodzą tablice z planem stołów weselnych.

Przypisywanie miejsc, czyli wyzwanie na miarę Państwa Młodych

Nieprzypisanie miejsc przy stole weselnym może i jest ułatwieniem, ale może okazać się kompletną klapą. Goście mogą mieć więc problem, aby znaleźć swoje miejsce przy stole, usiąść obok osób, których nie znają, bądź też zgubić się. Z pomocą jednak przychodzą plany stołów weselnych. To właśnie z ich pomocą można łatwiej zaplanować miejsca dla gości, a przy okazji odpuścić drukowanie winietek. Sami przybyli zaś mają możliwość wyboru, obok kogo chcą usiąść. Tablice można umieścić przed wejściem na salę, gdzie goście szybko odnajdą na nich swoje nazwisko.

tablica różowa

Jak wybrać szablon planu stołów weselnych?

Wbrew pozorom, szablon planu stołów weselnych również powinien być odpowiednio przemyślany. Warto więc wybrać taki, który pozwoli podzielić gości na stoły. Można je również, co ważne dopasować do motywu przyjęcia. Szablon powinien być też czytelny, bowiem o ile młodsi uczestnicy wesela nie będą mieli problemu z wyszukaniem swojego nazwiska, o tyle starsi mogą mieć z tym poważne trudności.