Kategorie zaproszeń

Jak wręczyć zaproszenia ślubne?

Ślub i wesele to niezwykle emocjonujące wydarzenia. Przeżywają je zarówno panie, jak i panowie oraz ich najbliższa rodzina. Zanim jednak dojdzie do tego ważnego dnia, trzeba o nim poinformować. Nie obejdzie się wobec tego bez zaproszeń ślubnych. Pojawia się jednak kwestia tego, w jaki sposób zaprosić gości. Każdy z nich powinien poczuć się wyróżniony i doceniony. Pominiecie nawet jednej osoby może być okazać się dla niej niemiłym zaskoczeniem. 

Odpowiednie zaproszenie gości weselnych to podstawa

Nawet niezbyt piękne zaproszenia ślubne różowe wręczone osobiście będą znacznie cenniejsze, jeśli zostaną wręczone osobiście. Oczywiście nie zawsze jest możliwość przyjechania do gościa z zaproszeniem, ale ograniczanie się wyłącznie do telefonu jest już niemalże skandalicznym zachowaniem. Przy braku możliwości osobistego wręczenia zaproszeń można wysłać je pocztą. Każdy z gości powinien czuć się doceniony, co przełoży się na udane przyjęcie. Zadbanie o potrzeby weselników jest kwestią priorytetową. Po to przecież ich zapraszamy – aby wspólnie z nami świętowali ten niezwykły dzień. 

Nie chodzi o to, czy komuś będzie się podobało ślubne różowe zaproszenie, seledynowe, białe, złote, czerwone, czy też żółte. Znacznie ważniejsze jest to, w jaki sposób zostanie one wręczone. Pierwsza zasadą jest to, aby wręczać zaproszenia z wyprzedzaniem. W imię dobrego wychowania należy wręczyć je bezpośrednio, szczególnie w przypadku starszych osób. Listownie należy wysłać zaproszenia tylko osobom, które nie poczują się urażone tą formą przekazania zaproszenia. Jeśli nie mamy innej możliwości, to należy dodatkowo zadzwonić i porozmawiać z taką osobą, co będzie znacznie mile widziane.