Kategorie zaproszeń

Jak sprawnie wybrać zaproszenia ślubne?

Przygotowania do ślubu zwykle ciągną się miesiącami. Nie można się temu dziwić – jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, a więc każdy marzy o tym, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Ślubna papeteria występuje w tak wielu wariantach, że znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie może być problematyczne. Jak uniknąć trudności? Warto skorzystać z poniższych wskazówek.

Wybierz motyw przewodni

Zaproszenia ślubne powinny być przede wszystkim dopasowane do pozostałych elementów uroczystości. Właśnie dlatego już na początku powinniśmy ustalić motyw przewodni, który będzie występował na wszelkich akcesoriach. Może być to kolor, wzór, czy też inna cecha charakterystyczna.

W okresie jesiennym warto jest postawić na klimatyczne barwy. W trendach znajdują się zaproszenia ślubne bordowe -> tutaj obejrzysz przykłady z tego gatunku. Kolor ten powinien również występować na winietkach, czy też serwetkach. Dobrze jest postawić również na kwiaty w tym kolorze, czy też kokardy znajdujące się na krzesłach. Wszystko zależy od naszej kreatywności.

Określ styl uroczystości

Coraz większą popularnością cieszą się śluby w stylu rustykalnym, góralskim, czy też nowoczesnym. Nie zapominajmy, że tutaj liczą się nawet najmniejsze detale. Wesele będzie odbywać się w drewnianej chacie przypominającej stodołę? Idealnie sprawdzą się tutaj zaproszenia o swojskim wzornictwie.

Jeśli zabawa weselna będzie odbywać się w typowo modernistycznym lokalu, to warto szukać wśród klasycznych zaproszeń ślubnych bordowych. Czasami mniej znaczy więcej. Być może minimalizm okaże się w naszym przypadku strzałem w dziesiątkę.